Katechezy dla dorosłych - "Jestem w Kościele"

28.10 - 25.11.2024 online

Czy w rozmowach o wierze i Kościele zauważasz ograniczenia w swojej znajomości danego tematu?
Szukasz miejsca, w którym będziesz mógł poszerzać swoją wiedzę o Bogu i Słowie Bożym?
Szukasz miejsca do rozmowy na tematy związane z duchowością?

Studium Parafialnej Aktywności we współpracy z Hineni serdecznie zaprasza
na serię katechez online pt. "Jestem w Kościele"
w ramach cyklu PERSPEKTYWY WIARY.

Perspektywy Wiary to propozycja katechez dla dorosłych online w 3-4 częściowych seriach, podczas których zaproszeni wykładowcy podejmują tematy związane z prawdami wiary, Pismem Świętym oraz duchowością.

Wykładowca: ks. dr Tomasz Chrupek
Kapłan diecezji tarnowskiej wyświęcony w 2016 roku, wykładowca teologii pastoralnej i dyrektor wydziału duszpasterstwa młodzieży, duszpasterz akademicki.

TEMATY SPOTKAŃ:

28 PAŹDZIERNIKA 2024
Kościół. Pomysł, który się wymknął spod kontroli?

Kościół czy kościół? Wiele o nim słyszymy, ale jaki pomysł na Kościół miał i dalej ma Pan Jezus? Skoro Kościół jest Chrystusowy, to skąd w nim miejsce na błędy? O co chodzi w Kościele i jakie miejsce w nim mają ludzie świeccy? Na te i inne nurtujące pytania będziemy starali się znaleźć odpowiedź w czasie pierwszego spotkania.

4 LISTOPADA 2024
Czy to prawda, że świeccy są największymi wrogami duchowieństwa?

Okazuje się, że takie pytanie rzeczywiście miało miejsce w historii Kościoła. Na tym etapie postaramy się uchwycić tożsamość ludzi świeckich, czyli kim świeccy są i do czego są powołani. Być może nawet okaże się, że mają swoją duchowość? Sprawdźmy!

18 LISTOPADA 2024
Czym i jak budować Kościół?

Jak budować Kościół w codzienności? Odpowiedź jest prosta: przez codzienność. Czy bycie sobą wystarczy, żeby Kościół wzrastał? Czy jedynym sposobem jest całkowite oddanie swojego życia na wyłączną służbę Bogu? Jeśli chcesz dowiedzieć w jaki sposób budować Kościół w codzienności, to bardzo serdecznie zapraszam do posłuchania.

25 LISTOPADA 2024
Kościół - czy aby taki święty?

Świętość często niestety rozumiemy jako zarezerwowaną dla wybranych. Jak powiedział papież Franciszek: „każdy ma swoją przeszłość, ale każdy też ma swoją przyszłość”. Czy bycie „świętym jak z obrazka” jest jedyną drogą do świętości? A jeśli usłyszysz, że jesteś świetnym kandydatem na świętego? Warto się nad tym zastanowić.

Spotkania odbywać się będą w poniedziałki o godz. 20.00 na platformie ZOOM.
Na spotkanie składać się będzie 45 minut wykładu oraz 15 minut na pytania i dyskusję.

W razie niemożliwości uczestniczenia w spotkaniu część wykładowa będzie nagrywana i przesyłana do Państwa po spotkaniu.
_______________________

Studium Parafialnej Aktywności oraz Perspektywy Wiary mogą istnieć dzięki Państwa hojności,
dlatego prosimy Państwa o wsparcie naszej działalności kwotą 100zł za serię katechez
Jeżeli nie mogą Państwo pozwolić sobie na wpłacenie podanej kwoty - nie jest to przeszkodą - prosimy o wpłacenie dobrowolnej ofiary.

Ofiary można wpłacać na konto bankowe:
Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie
PKO S.A. I O/Tarnów 05 1240 1910 1111 0000 0898 8322
w tytule przelewu: „darowizna na cele kultu religijnego - SPA”

_______________________
W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt:
spa.diecezja@gmail.com
tel. 660 239 044 (Gabriela)

Zapraszamy na nasze sociale:
Facebook SPA

Kurs ALPHA 2024