Katechezy dla dorosłych - "Liturgia - rzeka wody żywej"

02 - 16.12.2024 online

Czy w rozmowach o wierze i Kościele zauważasz ograniczenia w swojej znajomości danego tematu?
Szukasz miejsca, w którym będziesz mógł poszerzać swoją wiedzę o Bogu i Słowie Bożym?
Szukasz miejsca do rozmowy na tematy związane z duchowością?

Studium Parafialnej Aktywności we współpracy z Hineni serdecznie zaprasza
na serię katechez online pt. "Liturgia - rzeka wody żywej"
w ramach cyklu PERSPEKTYWY WIARY.

Perspektywy Wiary to propozycja katechez dla dorosłych online w 3-4 częściowych seriach, podczas których zaproszeni wykładowcy podejmują tematy związane z prawdami wiary, Pismem Świętym oraz duchowością.

Wykładowca: ks. mgr lic. Krzysztof Fejkiel
Ksiądz diecezji tarnowskiej od 2018 roku, po czterech latach wikariatu studiuje liturgię na KUL-u; pochodzi z wielodzietnej rodziny; ceni spotkania z ludźmi, muzykę klasyczną oraz książki.

TEMATY SPOTKAŃ:

2 GRUDNIA 2024
Misterium liturgii. „Tajemniczy plan, ukryty przed wiekami” (Ef 3,9)

Problem: Co kryje odwieczny plan Boga?
Podczas spotkania odkryjemy jaki jest Boży plan wobec człowieka i całego wszechświata. Pokażemy, jak ten „tajemniczy” zamysł staje się dla nas dostępny dzięki liturgii. Na podstawie Pisma Świętego dowiemy się, kim jest człowiek, jak grzech do niego nie pasuje, oraz jak konkretny w działaniu jest Bóg. Wszystko to w atmosferze adwentowego oczekiwania na wypełnienie mesjańskich obietnic Starego Testamentu.

9 GRUDNIA 2024
Celebrowanie liturgii. „Zaprowadzi ich do tryskających zdrojów” (Iz 49,10)

Problem: Jak korzystać z liturgicznego źródła życia?
Na spotkaniu dowiemy się jak korzystać ze źródła życia, które oferuje nam celebracja liturgii. Skupimy się na tym, jak liturgia wprowadza nas w spotkanie z żywym Bogiem przez słowa i znaki. Porównamy liturgię żydowską i chrześcijańską oraz zastanowimy się, jak dobrze przygotować się do uczestnictwa w liturgii.

16 GRUDNIA 2024
Liturgia w życiu. „Aż razem z nim ukażemy się w chwale” (SC 8)

Problem: Kim jestem? Kim będę?
Podczas spotkania połączymy rzeczywistość codziennego życia z niebiańską liturgią. Zastanowimy się, jak liturgia wpływa na nasze życie codzienne i jakie ma znaczenie w perspektywie życia wiecznego. Odkryjemy te związki, czytając Księgę Apokalipsy w kontekście liturgicznym. Będzie to dla nas najlepsza droga do wejścia w znaczenie zbliżającej się uroczystości Bożego Narodzenia.

Spotkania odbywać się będą w poniedziałki o godz. 20.00 na platformie ZOOM.
Na spotkanie składać się będzie 45 minut wykładu oraz 15 minut na pytania i dyskusję.

W razie niemożliwości uczestniczenia w spotkaniu część wykładowa będzie nagrywana i przesyłana do Państwa po spotkaniu.
_______________________

Studium Parafialnej Aktywności oraz Perspektywy Wiary mogą istnieć dzięki Państwa hojności,
dlatego prosimy Państwa o wsparcie naszej działalności kwotą 100zł za serię katechez
Jeżeli nie mogą Państwo pozwolić sobie na wpłacenie podanej kwoty - nie jest to przeszkodą - prosimy o wpłacenie dobrowolnej ofiary.

Ofiary można wpłacać na konto bankowe:
Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie
PKO S.A. I O/Tarnów 05 1240 1910 1111 0000 0898 8322
w tytule przelewu: „darowizna na cele kultu religijnego - SPA”

_______________________
W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt:
spa.diecezja@gmail.com
tel. 660 239 044 (Gabriela)

Zapraszamy na nasze sociale:
Facebook SPA

Kurs ALPHA 2024

24.10.2024 - 30.01.2025