Spotkanie "Dzieci misjom" - inauguracja 32. edycji kolędy misyjnej w diecezji tarnowskiej

21.09.2024 Tarnów, Arena "Jaskółka"

Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkie dzieci z Waszej parafii na diecezjalne spotkanie „Dzieci Misjom”, inaugurujące 32. edycję kolędy misyjnej w diecezji tarnowskiej. Odbędzie się ono 21 września (sobota) br. w Arenie Jaskółka Tarnów (ul. Romualda Traugutta 3B, 33-101 Tarnów-Mościce) w godzinach od 10:00 do 14:30. Ostateczny termin wyznaczamy na 18 września, tj. środę poprzedzającą wydarzenie.

Podczas wrześniowego spotkania pragniemy zaprezentować temat przewodni kolejnej edycji misyjnego kolędowania, okolicznościową scenkę bożonarodzeniową oraz piosenkę, z którą kolędnicy udadzą się do rodzin. Jest to również sposobność, aby podziękować wszystkim dzieciom za dotychczasową ich posługę na rzecz misji ad gentes Kościoła oraz zmotywować je do aktywnego i wspólnotowego działania na terenie ich parafii. Ponadto, w tym dniu odczytany zostanie okolicznościowy list Papieża Franciszka skierowany do zaangażowanych w kolędę misyjną.

W programie przewidzieliśmy między innymi katechezy poświęcone byciu „małym” uczniem-misjonarzem, spotkanie z misjonarzami z Boliwii, animację misyjną, zabawy i tańce integracyjne czy prezentację salezjańskiego projektu “Wioski świata”.

Przypomnienie! W miejscu określającym ilość osób "świeckich", wpisujemy ilość dzieci wraz z opiekunami (rodzicami, katechetami itd.).

Młodzieżowa Szkoła Animatora edycja XIV

27.09.2024 - 08.06.2025
Gosławice/Tuchów

Studium Parafialnej Aktywności (III edycja)