Wielkopostne Dni Skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

02 - 09.03.2024 Tarnów, Nowy Sącz

Zapraszamy nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. do zapisów na jeden z Wielkopostnych Dni Skupienia, które odbędą się według podanego niżej porządku.

Przy zapisie proszę wybrać odpowiedni termin i miejsce.

Zapisy trwają do 10 lutego br.

Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie:

24 lutego 2024 roku (sobota) godz. 9.00 dla szafarzy z rejonu tarnowskiego (I część): dekanaty: Bochnia-Wschód, Bochnia-Zachód, Brzesko, Ciężkowice, Czchów, Lipnica Murowana, Ołpiny, Porąbka Uszewska, Radłów, Szczepanów, Szczucin, Tuchów, Uście Solne, Wojnicz, Zakliczyn, Żabno.

2 marca 2024 roku (sobota) godz. 9.00 dla szafarzy z rejonu tarnowskiego (II część): dekanaty: Dąbrowa Tarnowska, Dębica-Wschód, Dębica-Zachód, Mielec-Południe, Mielec-Północ, Pilzno, Pustków-Osiedla, Radomyśl, Tarnów-Południe, Tarnów-Północ, Tarnów-Wschód, Tarnów-Zachód.

Bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu:

9 marca 2024 roku (sobota) godz. 9.00 dla szafarzy z rejonu sądeckiego: dekanaty: Bobowa, Grybów, Krościenko, Krynica, Limanowa, Łącko, Łużna, Nowy Sącz-Centrum, Nowy Sącz-Wschód, Nowy Sącz-Zachód, Piwniczna, Ropa, Stary Sącz, Tymbark, Ujanowice.

Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł, będzie można wpłacić na miejscu (obiad oraz opłaty związane z organizacją). Będzie można również dodatkowo zakupić książeczkę: „Liturgiczna Posługa Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej” oraz legitymację szafarza. „Koszty związane z kursem przygotowawczym i stałą formacją pokrywają parafie” (modyfikacja instrukcji w sprawie formacji i sposobu wykonywania posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej z dnia 22 VI 1991; W-wa 18 X 2006 r.).

PLAN DNIA SKUPIENIA:

9.00-9.30 - Rejestracja uczestników

9.30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu

10.30 - Msza św. z homilią

11.30 - Przerwa

12.00 - Wykład: „Duchowość Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej. Odpowiedzialność Nadzwyczajnego Szafarza za wprowadzenie
i recepcję w parafii postanowień V Synodu diecezji tarnowskiej, ze szczególnym uwzględnieniem dokumentu o liturgii”
– Ks. mgr lic. Jakub Jasiak

12.45 - Dyskusja, możliwość zadawania pytań, wnioski na przyszłość

13.30 - Obiad

14.15 - Wspólne zakończenie

Diecezjalne Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza