II Forum Parafialnych Rad Duszpasterskich

25.11.2023 Arena "Jaskółka" w Tarnowie

II Forum Parafialnych Rad Duszpasterskich odbędzie się w sobotę 25 listopada się pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Przewodniczył mu będzie Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. W programie tego spotkania przewidziane są konferencje tematyczne, adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi, skromny posiłek oraz Msza św. w kościele NMP Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach. Rozpoczniemy o godz. 900, a zakończymy około godz. 1400.

Celem tego Forum jest formacja duchowa i intelektualna członków parafialnych rad duszpasterskich z naszej diecezji oraz wspólna modlitwa o owoce ich posługi. Można powiedzieć, że jest to swego rodzaju „dzień skupienia”, który ma pogłębić ich relację z Chrystusem oraz pobudzić do jeszcze większego zaangażowania w życie parafii. Nie bez znaczenia jest w tym kontekście możliwość doświadczenia wspólnoty Kościoła w wymiarze diecezjalnym i spotkanie z jej Pasterzem.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

8.30 - Otwarcie hali
9.00 - Oficjalne rozpoczęcie, zawiązanie wspólnoty i słowo Biskupa Tarnowskiego
9.30 - Konferencja I: "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła" (ks. Artur Mularz)
10.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu
10.30 - Przerwa i poczęstunek
11.00 - Konferencja II: "Parafia domem pośród domów" (ks. Michał Dąbrówka)
         - Prezentacja: "Narzędzia odnowy parafii" (proboszczowie i uczestnicy I edycji Studium Parafialnej
                                 Aktywności)
12.00 - Przerwa
12.15 - Wyjście do kościoła NMP Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach
ok. 12.30 - Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego

Serdecznie zapraszamy do zapisów!

Diecezjalne Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza

11.05.2024

Studium Parafialnej Aktywności (III edycja)

06.09.2024 - 10.01.2026