III Pielgrzymka Kapłanów Diecezji Tarnowskiej

24.05.2018 Tuchów

24 maja (czwartek) odbędzie się III Pielgrzymka Kapłanów Diecezji Tarnowskiej, tym razem do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Będzie to czas wspólnej modlitwy, pokuty i refleksji nad naszym powołaniem kapłańskim. W tym dniu pragniemy również modlić się w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej oraz przepraszać Boga za nasze grzechy kapłańskie i grzechy naszych diecezjan. Niech  nikogo z nas nie zabraknie przed obrazem Matki Bożej Tuchowskiej, a osobista modlitwa, spowiedź, adoracja Najświętszego Sakramentu, wybrana forma postu czy praktyka uczynków miłosierdzia wyda owoc w postaci nawrócenia i jeszcze bardziej gorliwych starań o osobistą świętość.

Plan pielgrzymki:
9.45 – zebranie się na placu sanktuaryjnym (w razie deszczu – w świątyni)
10.00 – powitanie
10.10 – modlitwa przedpołudniowa, konferencja ascetyczna ks. dr Jacka Nowaka
11.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu – sakrament pokuty
11.45 – depozycja i przygotowanie do Eucharystii
12.00 – Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża
13.30 – obiad (w klasztorze oo. Redemptorystów) – zakończenie pielgrzymki

Prosimy, aby parkować samochody na dolnych parkingach sanktuarium.

W miarę możliwości przyjeżdżamy po kilku kapłanów jednym samochodem.

Prosimy, aby zabrać ze sobą albę oraz stułę synodalną, lub stułę koloru białego.

Chętni kapłani, będą mogli w tym dniu pielgrzymować pieszo z Zawady k. Tarnowa, miejsca urodzenia bł. ojca Zbigniewa Strzałkowskiego. Pielgrzymka wyruszy o godz. 6.00 rano spod kościółka w Zawadzie, aby przed godz. 10.00 dołączyć do grupy zgromadzonej na placu sanktuaryjnym. Prosimy o zaznaczenie w formularzu chęci swojego uczestnictwa w tej pieszej pielgrzymce.

Synodalne Rekolekcje Kapłańskie (I seria)

09 - 12.09.2018
WSD w Tarnowie

Synodalne Rekolekcje Kapłańskie (II seria)