Synodalne Rekolekcje Kapłańskie (II seria)

12 - 15.09.2018 WSD w Tarnowie

Drogi Bracie!

Mamy świadomość, iż owoce V Synodu Diecezji Tarnowskiej zależą przede wszystkim od naszej duchowej odnowy. Skoro chcemy budować Kościół na wzór Chrystusa, to potrzebujemy jeszcze lepiej poznać i mocniej pokochać naszego Pana. Dlatego też naszym wielkim pragnieniem jest przeżycie wraz z innymi kapłanami naszej diecezji wspólnych rekolekcji. Będą one stanowiły ważny element tej duchowej odnowy prowadzącej do naszego pastoralnego nawrócenia. Poprowadzi je kard. Luis Antonio Tagle z Filipin. Ufamy, że jego wiara i doświadczenie pomogą nam w odnowieniu naszej więzi z Chrystusem i odnalezieniu właściwego szlaku działań duszpasterskich w diecezji.

WAŻNE INFORMACJE:

MIEJSCE: WSD w Tarnowie

TERMIN: (II seria) 12-15.09.2018

Rekolekcje rozpoczną się wieczorem, a skończą wczesnym popołudniem.

NOCLEGI: WSD / Dom Studenta PWSZ (ul. Słowackiego 7) / Dojazd z parafii

Młodszych kapłanów prosimy o wybór pokoi dwuosobowych w Domu Studenta PWSZ (znajduje się ok. 600 m od seminarium). Jeśli po zakończeniu rejestracji będą jeszcze wolne miejsca w WSD, to zapewnimy im nocleg w budynku seminarium. Decydowała będzie kolejność zgłoszeń.

POSIŁKI: W miejscu zakwaterowania (WSD lub Dom Studenta), a dla księży dojeżdżających z parafii w WSD.

CENA: Zostanie ostatecznie ustalona po wakacjach (w zależności od ilości zgłoszeń i rodzaju wybranego noclegu).

Warunkiem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia będzie wpłacenie zaliczki w wysokości 200 zł. Można to uczynić osobiście w Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego, lub przelewem na konto Wydziału z dopiskiem "Ofiara na rekolekcje kapłańskie":

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego
Kurii Diecezjalnej w Tarnowie
ul. Legionów 30
33-100 Tarnów
PKO S.A. I O/Tarnów 05124019101111000008988322

Poniżej prezentujemy katechezę kard. Tagle wygłoszoną w czasie ŚDM w Krakowie
(trzeba włączyć napisy)

Synodalne Rekolekcje Kapłańskie (I seria)

09 - 12.09.2018
WSD w Tarnowie