IV Pielgrzymka Kapłanów Diecezji Tarnowskiej

13.06.2019 Tuchów

Czcigodni Kapłani!

W czwartek 13 czerwca br., w święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, odbędzie się kolejna IV Pielgrzymka Kapłanów Diecezji Tarnowskiej do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie.

W imieniu Biskupa Tarnowskiego, który będzie przewodniczył naszemu spotkaniu, pragniemy serdecznie zaprosić na tę pielgrzymkę wszystkich kapłanów pracujących w naszej diecezji, zarówno diecezjalnych jak i zakonnych. Jej główną intencją będzie przeproszenie Boga za nasze grzechy kapłańskie oraz prośba, abyśmy z zapałem podejmowali misję apostolską w mocy Bożego Ducha. Będziemy modlić się także za trwający V Synod Diecezji Tarnowskiej oraz o nowe, święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne, misyjne.

PROGRAM PIELGRZYMKI:

945   – zebranie się na placu sanktuaryjnym (w razie deszczu – w świątyni)
1000 – powitanie
1010 – modlitwa przedpołudniowa, konferencja ascetyczna ks. dr hab. Krzysztofa Guzowskiego
1100 – adoracja Najświętszego Sakramentu – sakrament pokuty
1145 – depozycja i przygotowanie do Eucharystii
1200 – Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża
1330 – obiad (w klasztorze oraz ogrodzie przyklasztornym oo. Redemptorystów)

W miarę możliwości przyjeżdżamy po kilku kapłanów jednym samochodem, a po przyjeździe zajmujmy miejsca na dolnych parkingach sanktuarium.

Prosimy, aby zabrać ze sobą albę oraz stułę synodalną, lub stułę koloru białego.

Chętni kapłani, będą mogli w tym dniu pielgrzymować pieszo z Zawady k. Tarnowa, miejsca urodzenia bł. ojca Zbigniewa Strzałkowskiego. Pielgrzymka wyruszy o godz. 6.00 rano z kościółka w Zawadzie, aby przed godz. 1000 dołączyć do grupy zgromadzonej na placu sanktuaryjnym.

Adwentowy Dzień Skupienia dla Samorządowców z diecezji tarnowskiej

14.12.2019